Kontak: (+48) (42) 253 11 00

Coko inwestuje w najnowocześniejszą technologię zgrzewania laserowego

Zastosowanie nowych i wydajnych technologii w dziedzinie tworzyw sztucznych staje się coraz ważniejsze, zwłaszcza dla niemieckich przedsiębiorstw. Zawsze chcemy prezentować najnowszy poziom techniki, dlatego dokonaliśmy inwestycji w technologię zgrzewania laserowego. Dzięki tej innowacyjnej metodzie łączy się ze sobą dwa elementy, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Tak jak w każdej technologii, również zgrzewanie laserowe tworzyw sztucznych zawiera pewne czynniki określające sukces.

W pierwszym rzędzie ważne są następujące kryteria:

 

Korzyści są oczywiste. Zgrzewy laserowe mają dużą wytrzymałość mechaniczną i często charakteryzują się wytrzymałością materiału bazowego. Wynikiem zgrzewania są powierzchnie o perfekcyjnej jakości bez mikrocząstek, resztek kleju i innych nierówności powierzchni. Odrzuty błędnej produkcji są minimalne, możliwe jest zachowanie niezmiennej jakości.

Tylko niewielu pro9ducentów wyrobów z tworzyw sztucznych oferuje swoim klientom taką technologię. Promień lasera przenika przez górną łączoną część i zostaje absorbowany przez dolną łączoną część. Na skutek rozgrzania dochodzi do jej plastyfikacji. Ciepło pokonuje szczelinę między częściami i rozgrzewa górną łączoną część. Podstawą sukcesu zgrzewania jest niewielka, niewywołująca izolacji termicznej szczelina między dwoma elementami.

Dla wszystkich elementów opracowuje się oddzielne schematy zgrzewania laserowego. Wytrzymałość na rozciąganie bada się za pomocą odpowiednich maszyn.


Ilustracja: Laserowy system spawania

 


Ilustracja: Próba rozciągania elementuu


Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.

Numer telefonu

(+48) (42) 253 11 00

Adres e-mail

biuro_Lodz@coko-werk.de

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy