Kontak: (+48) (42) 253 11 00

Proces lakierowania w Coko-Werk Polska

Jedną ze specjalizacji Coko-Werk jest lakierowanie plastikowych detali. Jest to coraz częściej stosowane wykończenie powierzchni elementów z tworzyw sztucznych.

W naszej firmie lakiernia została uruchomiona na początku 2016 roku. Posiadamy ręczną kabinę lakierniczą oraz dwa zrobotyzowane systemy lakiernicze. Są to dwie niezależne linie, które działają w pełni automatycznie.

Linia pierwsza dedykowana jest jedynie dla malowania jednowarstwowego.

Druga linia jest bardziej zaawansowana. W skład tej linii wchodzą profesjonalne roboty zaprojektowane i wykonane przez ABB. Takie rozwiązanie daje możliwość malowania w dwóch warstwach oraz lakierowania elementów z tworzyw sztucznych o skomplikowanej geometrii.

Proces malowania jest w pełni kontrolowany przez komputery. Dzięki temu wszystkie składniki: farby, utwardzacz i rozpuszczalnik są dokładnie mieszane w specjalnym mieszalniku według określonych proporcji.

Każdy kolor farby ma swoją indywidualną linię zasilającą. Zapobiega to problemom z czyszczeniem systemu zasilania i ustawieniem farby podczas zmiany kolorów. Nasze systemy przenośników gwarantują zadane czasy odparowania, suszenia i chłodzenia lakierowanych elementów.

Chcesz zobaczyć jak wygląda proces lakierowania w Coko-Werk Polska krok po kroku? Zapraszamy do obejrzenia filmu:

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video


Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.

Numer telefonu

(+48) (42) 253 11 00

Adres e-mail

biuro_Lodz@coko-werk.de

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy