Kontak: (+48) (42) 253 11 00

Konstrukcja

… od koncepcji klienta aż do gotowego narzędzia wtryskowego – wszystko w formacie 3D!

Dzięki wieloletnim doświadczeniom naszych pracowników w dziedzinie konstrukcji możemy nie tylko wesprzeć naszych klientów w odpowiedniej dla tworzyw sztucznych konstrukcji artykułów, ale również stworzyć narzędzie dla klienta, kompleksowo w formacie 3D. Oprogramowanie CAD to Cimatron i Cathia w aktualnej wersji. W zakresie CAM korzystamy z systemu WorkNC, a pełne symulacje tworzymy za pomocą oprogramowania Moldflow. Dzięki takiemu kompletnemu pakietowi możemy uprzednio lokalizować wyzwania dla produkcji i w uzgodnieniu z klientem podejmować właściwe działania zapobiegawcze.CAD

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie budowy narzędzi. Możemy więc konstruować narzędzia wtryskowe dla wszystkich popularnych technologii (wtryskiwanie jedno- i wielokomponentowe, narzędzia do wtryskiwania przetłoczonego, GID, GGD, narzędzia tandemowe i wielopoziomowe). Również, po wielu latach od skonstruowania narzędzia możemy ocenić pod kątem technicznym zmiany w ich komponentach i wprowadzić je.

 

Korzyści dla klientów:

  • kompletna konstrukcja narzędzia w formacie 3D
  • wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu narzędzi wtryskowych
  • możliwość zarządzania zmianami, również po wielu latach od wykonania konstrukcji

 

CAM

Wydział CAM opracowuje programy frezerskie dla naszych frezarek CNC. Bazując na wieloletnich doświadczeniach i stałym rozszerzaniu kompetencji w zakresie stosowanych programów, pracownicy tego działu są w stanie efektywnie sprostać nawet największym wyzwaniom. Wsparciem dla naszego zespołu są inni pracownicy, którzy mogą zająć się oprogramowaniem w zakresie frezowania CNC oraz programowaniem maszyn.

Frezarka CNC jest tak dobra, jak jej oprogramowanie. Dlatego kładziemy duży nacisk na właściwe i sprawne oprogramowanie maszyn. Maszyny w naszych zakładach mogą pracować w technologii 5 osi, dzięki czemu możemy je odpowiednio zaprogramować.

Moldflow

Za pomocą analizy Moldflow możemy wyznaczyć optymalną temperaturę wtryskiwania danych artykułów. Na podstawie wybranej pozycji wtrysku możemy ocenić i zoptymalizować odpowiednimi środkami ewentualną tendencję do wypaczania podzespołu. Potrafimy wyprzedzająco określić wpływ zmiennej geometrii i optymalnie ją opracować. W tej analizie można również przedstawić wpływ różnych tworzyw sztucznych. Do tych procesów stosujemy najnowsze komputery o wielkiej mocy obliczeniowej.

Korzyści dla klientów:

  • optymalne określenie temperatur wtryskiwania
  • weryfikacja możliwych, spowodowanych wypaczeniami odchyłek geometrii
  • analizy i doradztwo w celu osiągnięcia optymalnych wyników procesu wtryskiwania

Transfer danych

Jest wiele możliwości transferu danych – standardowo stosujemy w tym celu nasz portal zarządzania danymi (Coko Datenmanagement Portal, serwer FTP).

Uwzględnienie wszystkich aspektów bezpieczeństwa wymaga zastosowania metody OFTP2, mającej certyfikat związku przemysłu samochodowego VDA wzgl. Odette. Możemy zainstalować klientów na naszym serwerze, tzn. założyć konto użytkownika i potem przesłać osobiste hasła dostępu.

 

Dla połączeń Odette wymagamy przesłania ustawień OFTP2.

Pracujemy za pomocą wszystkich popularnych interfejsów i korzystamy z następujących systemów CAD:

 

Catia V5-6, Siemens NX10 (Unigraphics) o Cimatron E12

→ Dla tych systemów prosimy o przesłanie nam oryginalnych formatów.

 

W zakresie CAM użytkujemy następujące programy:

Worknc G3 V24 i Peps Wire V5

Ponad to używamy Autodesk Moldflow 2016 Insight.

Doradztwo techniczne

Z naszego zespołu w dziale technicznym zostanie wybrany doradca techniczny dla wszystkich przyszłych projektów klienta. Będzie to osoba kontaktowa o wieloletnim doświadczeniu w zakresie konstrukcji narzędzi, która wesprze klienta w rozwiązywaniu technicznych wyzwań. Ten techniczny partner nie tylko zweryfikuje wszystkie dane i rysunki pod kątem wzornictwa odpowiedniego dla tworzyw sztucznych, ale również opracuje pierwsze koncepcje narzędzi, które wtedy przekalkulujemy w naszej firmie lub prześlemy zapytania do naszych długoletnich partnerów w Niemczech, Portugalii lub na Dalekim Wschodzie. W ten sposób możemy zawsze zaoferować klientom stosowne dla rynku ceny narzędzi dla danego zapytania ofertowego. Po udzieleniu zlecenia partner zaczyna współpracę z konstruktorem narzędzi i udziela mu stosownych porad. Taka osoba, wraz z kierownikiem projektu stanowi powiązanie między klientem, dostawcą narzędzi i naszym działem produkcji, co jest optymalnym rozwiązaniem w rozwiązywaniu wszelkich dylematów.

 


Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.

Numer telefonu

(+48) (42) 253 11 00

Adres e-mail

biuro_Lodz@coko-werk.de

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy