Kontak: (+48) (42) 253 11 00

Montaż

Montaż w ramach zlecenia jest atutem dla klientów. Dostarczamy nie tylko części wyprodukowane metodą wtryskową, ale również całe podzespoły.

Jesteśmy w stanie wyprodukować z poszczególnych elementów podzespoły lub systemy – również w dużych partiach. W tym celu w zależności od potrzeb posiłkujemy się automatycznymi systemami montażowymi lub półautomatycznymi urządzeniami pomocniczymi ze zintegrowaną kontrolą jakości. Tym samym gwarantujemy powtarzalność procesów produkcji.

W przypadku produkcji podzespołów ważne jest zapewnienie pożądanych funkcji podzespołu poprzez badania szczelności i próby ciśnieniowe, a także badania akustyczne. Stosując takie technologie, jak spawanie laserowe lub klejenie, możemy łączyć części ze sobą, nie korzystając tradycyjnego skręcania śrubami.Tampondruk

Firma Coko nadaje częściom z tworzyw sztucznych nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd. Za pomocą technologii tampondruku można zadrukować lub oprawić niemal każdą część z tworzywa sztucznego. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, jeżeli partia wyrobów jest mała i jednoczesne zadrukowanie podczas wtryskiwania nie jest ekonomiczne. Ten proces wykańczania realizowany jest w firmie Coko podczas montażu i spełnia on wysokie wymagania jakości.

Linie montażowe

Automatyczny lub półautomatyczny montaż kompletnych podzespołów wraz z odpowiednimi badaniami jest specjalnością naszego działu inżynierii przemysłowej. We współpracy z klientem wdrażamy jego wymagania, biorąc pod uwagę oczekiwania jakościowe. Wykwalifikowani pracownicy realizują wymagania klientów w aspekcie terminowości dostaw i jakości.

Spawanie / zgrzewanie

Różne materiały, geometria części i wymogi produkcji podzespołów wyznaczają właściwą technologię spawania / zgrzewania. Na co dzień stosujemy wszystkie technologie.

  • Zgrzewanie lustrzane

    W firmie Coko wykorzystujemy technologię zgrzewania lustrzanego do szybkiego łączenia większych części z tworzyw sztucznych. Duża automatyzacja i szeroki zakres możliwych do zgrzewania tworzyw sztucznych umożliwiają klientom optymalne łączenie ze sobą swoich produktów. W tym wariancie lustrzaną grzałkę wprowadza się między dwie części z tworzywa sztucznego, a potem dociska i łączy je ze sobą.

  • Zgrzewanie ultradźwiękowe

    W celu wykonania hermetycznych i wodoszczelnych spoin wykorzystujemy zgrzewanie ultradźwiękowe. Można wykonać takie połączenia z różnych materiałów termoplastycznych a efektem są wizualnie perfekcyjne, stabilne oraz powtarzalne zgrzewy.

  • Zgrzewanie laserowe

    Nasza oferta zawiera kompletne rozwiązania z tworzyw sztucznych wysokiej jakości, które umożliwiają niemal dowolne formowanie, dlatego do zgrzewania tworzyw sztucznych stosujemy technologię laserową 3D. Połączenia zgrzewane laserem są bardzo wytrzymałe mechanicznie i umożliwiają geometrię normalnie nieosiągalną dla techniki wtryskowej.

 

Klejenie

Technologia klejenia – metoda opracowana do lekkich konstrukcji. Zredukowanie masy uzyskuje się dzięki połączeniu materiału i inteligentnej geometrii, np. tworzyw sztucznych i włókna węglowego. Równocześnie zachowuje się parametry danego zastosowania. Pomimo tego taka mieszanka materiałów i zwiększony nacisk na redukcję wagi oznaczają nowe wyzwania, zwłaszcza jeżeli chodzi o metody połączeń.

Technologię klejenia opracowano jako ważną alternatywę dla połączeń różnych materiałów i kompleksowych geometrii. Na tej podstawie technologia aplikacji i klejenia uzyskała niespotykane dotychczas znaczenie przy zapewnianiu maksymalnej jakości procesów montażowych. Firma Coko dysponuje nowoczesną linią do klejenia między innymi podzespołów dla przemysłu samochodowego. Chętnie przedstawiamy klientom praktyczne rozwiązania.


Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.

Numer telefonu

(+48) (42) 253 11 00

Adres e-mail

biuro_Lodz@coko-werk.de

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy