Kontak: (+48) (42) 253 11 00

Montaż

Montaż w ramach zlecenia jest atutem dla klientów. Dostarczamy nie tylko części wyprodukowane metodą wtryskową, ale również całe podzespoły.

Jesteśmy w stanie wyprodukować z poszczególnych elementów podzespoły lub systemy – również w dużych partiach. W tym celu w zależności od potrzeb posiłkujemy się automatycznymi systemami montażowymi lub półautomatycznymi urządzeniami pomocniczymi ze zintegrowaną kontrolą jakości. Tym samym gwarantujemy powtarzalność procesów produkcji.

W przypadku produkcji podzespołów ważne jest zapewnienie pożądanych funkcji podzespołu poprzez badania szczelności i próby ciśnieniowe, a także badania akustyczne. Stosując takie technologie, jak spawanie laserowe lub klejenie, możemy łączyć części ze sobą, nie korzystając tradycyjnego skręcania śrubami.Tampondruk

Firma Coko nadaje częściom z tworzyw sztucznych nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd. Za pomocą technologii tampondruku można zadrukować lub oprawić niemal każdą część z tworzywa sztucznego. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, jeżeli partia wyrobów jest mała i jednoczesne zadrukowanie podczas wtryskiwania nie jest ekonomiczne. Ten proces wykańczania realizowany jest w firmie Coko podczas montażu i spełnia on wysokie wymagania jakości.

Linie montażowe

Automatyczny lub półautomatyczny montaż kompletnych podzespołów wraz z odpowiednimi badaniami jest specjalnością naszego działu inżynierii przemysłowej. We współpracy z klientem wdrażamy jego wymagania, biorąc pod uwagę oczekiwania jakościowe. Wykwalifikowani pracownicy realizują wymagania klientów w aspekcie terminowości dostaw i jakości.

Spawanie / zgrzewanie

Różne materiały, geometria części i wymogi produkcji podzespołów wyznaczają właściwą technologię spawania / zgrzewania. Na co dzień stosujemy wszystkie technologie.

  • Zgrzewanie lustrzane

    W firmie Coko wykorzystujemy technologię zgrzewania lustrzanego do szybkiego łączenia większych części z tworzyw sztucznych. Duża automatyzacja i szeroki zakres możliwych do zgrzewania tworzyw sztucznych umożliwiają klientom optymalne łączenie ze sobą swoich produktów. W tym wariancie lustrzaną grzałkę wprowadza się między dwie części z tworzywa sztucznego, a potem dociska i łączy je ze sobą.

  • Zgrzewanie ultradźwiękowe

    W celu wykonania hermetycznych i wodoszczelnych spoin wykorzystujemy zgrzewanie ultradźwiękowe. Można wykonać takie połączenia z różnych materiałów termoplastycznych a efektem są wizualnie perfekcyjne, stabilne oraz powtarzalne zgrzewy.

  • Zgrzewanie laserowe

    Nasza oferta zawiera kompletne rozwiązania z tworzyw sztucznych wysokiej jakości, które umożliwiają niemal dowolne formowanie, dlatego do zgrzewania tworzyw sztucznych stosujemy technologię laserową 3D. Połączenia zgrzewane laserem są bardzo wytrzymałe mechanicznie i umożliwiają geometrię normalnie nieosiągalną dla techniki wtryskowej.

 

Klejenie

Technologia klejenia – metoda opracowana do lekkich konstrukcji. Zredukowanie masy uzyskuje się dzięki połączeniu materiału i inteligentnej geometrii, np. tworzyw sztucznych i włókna węglowego. Równocześnie zachowuje się parametry danego zastosowania. Pomimo tego taka mieszanka materiałów i zwiększony nacisk na redukcję wagi oznaczają nowe wyzwania, zwłaszcza jeżeli chodzi o metody połączeń.

Technologię klejenia opracowano jako ważną alternatywę dla połączeń różnych materiałów i kompleksowych geometrii. Na tej podstawie technologia aplikacji i klejenia uzyskała niespotykane dotychczas znaczenie przy zapewnianiu maksymalnej jakości procesów montażowych. Firma Coko dysponuje nowoczesną linią do klejenia między innymi podzespołów dla przemysłu samochodowego. Chętnie przedstawiamy klientom praktyczne rozwiązania.


(+48) (42) 253 11 00

biuro_Lodz@coko-werk.de

Formularz kontaktowy