Nasz dział konstrukcji narzędzi doskonale spełnia się w produkcji nowych narzędzi, jak też przy ich modyfikacji, optymalizacji, konserwacji i w zadaniach zlecanych na życzenie klienta. Dysponuje on maszynami do 5-osiowgo frezowania CNC, a także nowoczesnym centrum do obróbki elektroiskrowej. W naszej firmie możemy zastosować wszystkie technologie produkcji narzędzi. Nasze spektrum obejmuje narzędzia od 150 kg do 15 t wagi. Dzięki wieloletnim doświadczeniom naszych pracowników możemy terminowo i precyzyjnie i realizować najbardziej zaawansowane technologicznie wymagania klientów. Naszymi atutami są wielokomponentowa obróbka i technika tokarska.
Jesteśmy gotowi na wszelkie wyzwania stawiane przez klientów!
Osobą do kontaktów w sprawie zapytań ofertowych na zadania zlecane odpłatnie jest pan Hartmut Schöpp (telefon: +49/5222/2899 -521; mail: hschoepp@coko-werk.de.
Na naszych nowoczesnych i niezwykle wydajnych maszynach możemy realizować obróbkę 3-, 3+2- i 5-osiową symultaniczną. Obróbka ciężka odbywa się w naszym centrum do obróbki poziomej o maksymalnej wadze mocowania 3 t, które umożliwia również wiercenie otworów pod najróżniejszymi kątami. Na obrabiarkach do obróbki wykańczającej możemy frezować kontury o promieniu kąta do 0,3 mm. Poza tym w naszym Fidia K-GTF zainstalowano modularny system pomiarowy pozwalający na bezpośrednie pomiary konturu narzędzi. Wszystkie frezy pracują w modelu 2+1 warstwowym i mogą być obsługiwane przez jednego frezera. Nasze maszyny połączone są w sieci z działem CAM, w ten sposób programy można transferować online.
Do obróbki manualnej zatrudniamy ślusarzy narzędziowych o wysokich kwalifikacjach i motywacji. Obowiązki obejmują produkcję nowych narzędzi, wprowadzanie zmian w narzędziach oraz ocena własnych i zewnętrznych narzędzi wtryskowych. Praca ślusarzy narzędziowych jest etapem konstrukcji już w chwili powstawania narzędzia, już wtedy możemy wykorzystywać ich obszerne doświadczenie i z uprzedzeniem zapobiegać błędom konstrukcyjnym.
Nasi pracownicy świetnie znają się na popularnych metodach produkcji i mogą w ten sposób produkować wszystkie możliwe narzędzia. Park maszynowy obróbki manualnej zawiera 2 szlifierki i 2 wiertarki promieniowe oraz tokarkę CNC i prasę do tuszowania.
Korzyści dla klientów:
W dziale utrzymania narzędzi, w systemie 2-zmianowym, pracuje zespół doświadczonych ślusarzy narzędziowych, zapewniających bezawaryjny przebieg produkcji. W BDE zastosowano moduł konserwacyjny, dlatego wyprzedzająco można planować konserwację narzędzi ze względu na bezpośrednie powiązanie z produkcją jednostkową. Produkcja może przekazywać informacje w celu optymalizacji narzędzi i uruchamiać zlecenia naprawy. Pracownicy odbywają regularne szkolenia w dziedzinie kanałów wysokotemperaturowych, hydrauliki i wykańczania powierzchni (licowanie i polerowanie na wysoki połysk). Doskonale wyposażony magazyn części zamiennych umożliwia szybką naprawę narzędzi.
Korzyści dla klientów:
Kwalifikacje mają dla firmy Coko dużą wartość. Wielu z naszych dzisiejszych pracowników zaczęło u nas jako uczniowie zawodu. Zatrudnieni uczniowie chcąc zdobyć zawód ślusarza narzędziowego w specjalności techniki formierskiej, odbywają praktykę, w trakcie całościowego kształcenia, w działach konstrukcji, wtryskiwania, optymalizacji procesów, zapewnienia jakości i techniki pomiarów. W ten sposób nabywają pełną wiedzę związaną z narzędziami wtryskowymi.
W dziedzinie obróbki elektroiskrowej dysponujemy urządzeniami Gantry 1200 i Gantry 1300, a także centrum do obróbki elektroiskrowej Eagle Gantry 1200, które pozwalają nam na obróbkę elementów o wymiarach 1300 mm x 2010 mm. W centrum do obróbki elektroiskrowej zabudowana jest również 5-osiowa frezarka HSC do produkcji elektrod z robotem przemysłowym Erowa, który wykonuje elektrody i dla frezarki, i dla maszyny do obróbki elektroiskrowej. Magazyn ma pojemność 140 elektrod i 7 miejsc UPC (dla narzędzi). Obie pozostałe maszyny wyposażone są w 12-pozycyjne zmieniarki liniowe typu pickup. Po frezowaniu wszystkie elektrody zostają poddane pomiarowi w urządzeniu DEA Global Performance 757 i zarządzane cyfrowo.
W tej dziedzinie pracujemy na urządzeniu TL 1004 marki Ixion i uzyskujemy głębokość wiercenia (z) do 1000 mm. Dokładność wykonania otworu wynosi 0,6 mm/m. W celu wykonywania otworów ukośnych należy najpierw wykonać na frezarce powierzchnię wstępną, dopiero potem można wykonywać otwory pod dowolnymi kątami, ponieważ stół do obróbki można obracać o 180o.
Wycinanie elektroiskrowe realizujemy na maszynach firmy Makino – urządzenie SP 64 o zakresie roboczym 600 mm x 400 mm x 400 mm i maksymalnym obciążeniu stołu 1,5 t oraz urządzenie EU 64 o zakresie roboczym 600 mm x 400 mm x 260 mm i maksymalnym obciążeniu stołu 1,5 t. Na naszych maszynach możemy pracować z prędkością posuwu do 26 mm/min. (płyta aluminiowa 5 mm) oraz z kątami do 15o. Rodzaj stali nie odgrywa roli – może być hartowana lub tylko ulepszona. Technologia ta służy do produkcji trzpieni, rdzeni i wkładek, a także do wykonywania przepustów na wyrzutniki płaskie, blokowe, okrągłe lub ukośne.
Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.